התקשרו עכשיו 050-414-5359                            072-282-8034


 


 

צור קשרon in Children's Eye Health על ידי אורלין סורנסן ב -7 בפברואר 2014 בבריאות העין של הילדים
האטת ההתקדמות של קוצר ראייה

תופעת קוצר ראייה היא בעיה גוברת הנמצאת בשיעור גדול באוכלוסייה. הודות לתופעה זו, עדשת העין נאלצת להתמודד עם השינוי המיוחס לגודל של גלגל העין, כי אובייקטים במרחקים רחוקים מהעין, נראים לא בראייה חדה. תופעה זו מתבטאת כאשר פרטים  מקרוב נראים בבירור, אולם פרטים מרחוק נראים מטושטשים. התופעה מתבטאת אצל ילדים וגם אצל מבוגרים. לחצים בעיניים יכולים להתבטאות בגלל עלייה בשימוש במכשירים אלקטרוניים כגון: משחקי כף יד וידאו, מחשבים ניידים. סימני אזהרה של קוצר ראייה יכולים להתבטאות בכאבי עיניים, עיניים עייפות, כאבי ראש, הטיית הראש בצורה לא ראויה כדי להבחין בפרטים, שפשוף העיניים לעיתים קרובות.


תופעה זו של קוצר ראייה  מתרחשת בגלל שימוש לא נכון בעיניים. בשרירי העין מתרחשות שגיאות שבירה, הודות ללחצים המופעלים בתוך העין. מכאן, יש לדעת כי תופעה זו ניתנת לריפוי, הודות לתרגול הרגלים נכונים. הרגלים נכונים יכולים לשפר משמעותית את התהליכים החזותיים ברגיעה ולסייע בהסרת לחצים. יש לדעת כיצד לקרוא בצורה נכונה ולבצע תרגילים חזותיים לשיפור כושרה של הראייה.

כדי להבין איך ולמה קוצר ראייה מתפתח, יש צורך לבחון את האופן שבו העין משדרת מידע למוח. הרשתית מקבלת תמונה של שדה הראייה, אך מעט מאוד מתמונה זו, מעובדת במוח. החלק הזעיר של הרשתית, הגומה, משמשת למטרה זו. בפעילות מתמדת, תאי הרשתית מעבירים מידע. העין  נמצאת בתנועה מתמדת במהירות גבוהה ושולחת מידע למוח. אותות חזותיים נרשמים במוח כמסלול זיכרון.

 

כשמנסים להרחיב את המידע, נעזרים אנו בהתפשטות ההתמקדות על כל חלק בתמונה ובהתמקדות על כל חלק קטן בתמונה.

כדי שתתקבל סטייה של העיניים, יש צורך לשטח את העדשה, עדשת העין. התכנסות (כששתי העיניים מתמקדות על חלק אחד) - גורמת לעדשה להיות קמורה יותר. כיוון העיניים לאותה הנקודה של תשומת לב בשדה הראייה, הוא הגורם להתכנסות זו.

 

פעמים, בניסיון להתמקד בנקודה כלשהיא, ייווצר מצב של סטיית העיניים. אם נצליח לעשות זאת, תיווצר תמונה כפולה. במצב זה, המאמץ עלול לגרום לפזילה מסתעפת, לאי נוחות ולכאב, אותם סימפטומים מטרידים הנמצאים במצב של קוצר ראייה.

 

כושר הריכוז בפעולת המוח תורם לכושרה של הראייה. ראו קישור אימוני מוח. המוח, הוא איבר חשוב המתכנן את פעולת שרירי העיניים. הוא אחראי להמרת השינויים המתרחשים ולתוצאה המתקבלת בשרירי העיניים. גם שגיאות השבירה, יוכלו להיות מורגשות בראייה כפי שהמוח תרגם פעולת שרירים זו. 

בהרמוניה תקינה, שרירי העין מסוגלים להזיז ולשנות את אופן הצורה של העין. גם הגדלת שדה הראייה מתרחבת ולכך היא משפרת את חדות הראייה.

התמודדות עם קוצר ראייה

 

ישנם אנשים המתעלמים מבריאות העיניים עד שלבסוף הם סובלים. הם לוקחים את זה כמובן מאליו. אם הם יוכלו להיזכר, בדיוק איך ולמה בעיות בעיניים התרחשו אצלם, זה יוביל אותם למסקנה, כי חוסר תשומת לב ורפיון, גרמו להידרדרות ראייתם.

קוצר ראייה מאופיין ומוגדר במצב בו כוח התשבורת, חזק מדי ביחס למבנה העין. כתוצאה, ריכוז קרני האור נמצא לפני הרשתית ולא עליה. חדות הראייה במצב זה תימצא טובה לטווח קרוב, אולם חדות הראייה לטווח רחוק תימצא מטושטשת.

יש לציין כי במצבים בהם מנסים להתמקד בנקודה כלשהיא, תמונה כפולה עלולה להיווצר כתוצאה ממצב של סטיית העיניים בצורה לא ראויה. במצב זה, המאמץ עלול לגרום לפזילה מסתעפת, לאי נוחות, לטשטוש ולכאב. יש מצבים בהם הראייה מידרדרת כתוצאה מהרגלים לא נכונים, מתזונה לא בריאה כמו גם ממתחים בגוף וממתחים נפשיים.

שיפורים משמעותיים יחלו בהתקדמות ראויה, בביצוע תרגולים נכונים. יש שיטות בהן ניתן להאט את התקדמות התופעה של קוצר ראייה ולשפר משמעותית את הראייה.

דרך ראשונה היא בהגבלת זמן השימוש במכשירים, הנמצאים בטווח ראייתך הקרובה .נסה להגדיר מגבלת זמן מראש ,כך שתדע בדיוק כמה זמן להשתמש במכשירים. פעולה זו תמנע ממך להסתכל על המכשירים, הנמצאים בטווח ראייתך הקרובה, באופן ממושך ללא מנוחה לעיניים שלך. דרך שנייה היא להסתכל על אותם אובייקטים הנמצאים בטווח ראייתך הרחוקה. עליך לחפש אובייקטים שמיקומם נמצא במרחק רחוק ולהביט אליהם למשך שניות .פעולה זו נמצאת בשינוי ההתמקדות ותורמת למנוחת העיניים לזמן מה.

יש דרכים שאתה יכול לטפל בקוצר הראייה שלך, באמצעות תרגילי עיניים. פרטים נוספים נמצאים בקישור זהתרגילי עיניים המסייעים לשיפור התמקדות הראייה וכן באמצעות שינויים באורח החיים.

אין צורך הכרחי להרכיב משקפיים, עדשות מגע וכן אין צורך הכרחי לניתוחי עיניים, כל עוד מבינים ומיישמים את השיטה הטבעית לראייה ברורה בשיטת יואל לוי. למידה ותרגול הרגלים ראויים, נחוצים לשיפור הראייה.
מזונות מועילים בתזונה לשיפור הראייה


גרעיני חמנייה לחיזוק הראייה.

כורכום לחיזוק הראייה. מועיל בשתייתו וכן בארוחות. מסייע לתפקוד ביעילות לעיניים.

שתיית מים שבושלו בהם אספרגוס לשיפור הראייה.

אכילת גזר משפרת ומחזקת את הראייה.

שתיית יין אדום מחזקת את הראייה.

אכילת כרפס (סלרי) מחזקת את הראייה.

תה שחור יעיל לעיניים מודלקות או נפוחות. קומפרסים על העיניים.   

ענבים טובים לרפואת העיניים. אפשרות לצרוך במשך היום.

עלי ורדים יעילים לרטייה על העיניים הכואבות.  מועילים לשיפור הראייה.

שומר יעיל לשיפור הראייה. מי השומר טובים לשטיפת העיניים שיש בהן דלקות ועוזרים בריפוי העיניים.

תפוחי אדמה מועילים לנפיחויות בעיניים. אופן השימוש: להרתיח בבישול ולסנן המים. במים אלה לשטוף העיניים.

בבונג מרפא דלקות בעיניים.

תאנים מועילות לעיניים מודלקות.

אוכמניות לשיפור הראייה.

יש דרכים טבעיות כדי לשפר את הראייה באמצעות מזון לעיניים. קישור


עיניים בריאות זקוקות לתזונה בריאה שעשירה בויטמינים וכן למינרלים ולתוספי מזון צמחיים בתזונה כדי לשפר את הראייה. גם   היבט זה המיוחס לתזונה בריאה נכתב בספר "הראייה הברורה - התגלית הטבעית עבורך" על-ידי יואל לוי.

כל הורה רוצה שלא תהיה לו ולילדים שלו ראייה ירודה, כך שאם זה אפשרי, כדי למנוע את הבעיות בעיניים מהידרדרות, הורים אחראיים יכולים לנסות כדי לשמור על הבריאות שלהם ושל ילדיהם ככל האפשר לזמן רב ככל האפשר על ידי הבטחה כי הם מקבלים את הטוב ביותר לקידום בריאות העיניים בצורה טובה.
טואול - בניית אתרים באינטרנט