בס"ד
התקשרו עכשיו:
050-414-5359  
072-282-8034

תרגילי עיניים 

 


תפקידם העיקרי של שרירי העיניים הוא להיות בתזוזות נכונות. בצורה זו, העיניים מתמקדות וזזות למעלה, למטה ומצד לצד. כמו בשריר כלשהו בגוף, ללא פעילות גופנית ואימון שרירי, השרירים עלולים להיחלש. היבט זה מתייחס גם לגיל. חיזוק העיניים בצורה זו של תרגילים מיוחדים, ישפר את הראייה. 

עדשת העין מתקשה עם הגיל. על מנת לחזק את הראייה, ניתן לאמן את שרירי העיניים. זה קל להבין כי ביצוע ראוי, יפחית וגם ימנע את הצורך אי פעם להזדקק למשקפיים, עדשות מגע.


למה נועדו תרגילי עיניים?

 
שיפור חדות הראייה בצבעים מרהיבים וחיזוק כושר הראייה.

הרגעת שרירי העיניים והפחתת עומס על העיניים.

התמקדות בראייה טובה ומשופרת.

– התגברות על ליקויי הראייה.

שיפור הראייה ההיקפית.


האם תרגילי עיניים יכולים לעזור לי?

התשובה הקצרה היא כמעט תמיד כן ולמען האמת בתשובה קצת יותר מעמיקה, הסבר נחוץ הינו יעיל. אנו צריכים להתמקד באותה פעילות גופנית של הראייה כחלק חשוב לאותם אזורים שהפעילות אכן ראויה בשבילם. יש המון תרגילי עיניים ולא לכולם יש להתייחס ב "אהדה ראויה", חלקם גובלים ביתר הפרזה בביצועם, הרבה מעבר למציאות.

תרגילי עיניים עקביים, במצבים מסוימים, אכן יכולים לשפר באופן משמעותי את חדות הראייה של מטופלים עם מצב הפגיעה בראייתם ליעילות בתפקוד. אמירה זו מיוחסת גם לאנשים מבוגרים. תרגילי עיניים, מפעילים את מערכת הראייה בהסתגלות העיניים לראות בצורה ממוקדת לכל מרחק – מרחק קרוב, מרחק רחוק. ניתן להשתמש בתרגילי עיניים בכל עת, בכל מקום.

תרגילי עיניים וטכניקות מגוונות לשיפור הראייה

יואל לוי משלב תרגילי עיניים נחוצים שמרגיעים את העיניים ומספקים להן את ההתעמלות הנחוצה לחיזוק. תרגילי עיניים וטכניקות מגוונות, מפעילים את מערכת הראייה ברמה המוטורית, הפיזיולוגית, האופטית והפסיכולוגית. גם יכולת ההסתגלות של עדשת העין לראות בצורה ממוקדת לכל מרחק – מרחק קרוב, מרחק רחוק, משופרת הודות להזרמת הדם בעיניים. אימוני עיניים יאפשרו לכם לראות בצורה משופרת. בצורה זו תוכלו להתגבר על ראייה מטושטשת. היבט זה מיוחס גם לגיל.

העין דורשת תנועה הכרחית כדי לראות מרחקים שונים בסביבה ומפעילה תפיסה חזותית דרך המוח. רובנו מתחילים את החיים עם ראייה טובה, אך אחרי לימודים, עבודות מול מחשב... הראייה מידרדרת בגלל שאנו לא משיגים את ההרפיה. הראייה נחלשת כי אין אנו מביטים על מטרות רחוקות. אנו צריכים חוכמה וידע כדי לקבל הבנה נכונה, היאך העיניים שלנו באמת מתפקדות. 

העיניים שלך הן מאוד רגישות ואתה צריך לדעת שאתה צריך להגן על העיניים שלך כמה שאתה יכול

כשמטופל רוצה באמת לשפר את ראייתו ומתרגל יומיום, ישנן תוצאות טובות מאד. יש אנשים מסוימים שהבחינו שתרגילי עיניים אכן סייעו לשרירי העיניים שלהם עם מיומנויות ההתמקדות באופן כללי. באמצעות תרגילי עיניים פשוטים, ניתן לשקם ראייה גרועה לראייה טובה. תרגילי עיניים על בסיס קבוע למשך דקות ספורות, מסייעים לשיפור הראייה. טכניקות שונות יסייעו לך בהדרגה להתגבר על ליקויי הראייה וכן הרגלים נכונים יסייעו לך לשפר את  ראייתך.

אם אתם סובלים ממחלות עיניים קשות וכרוניות, כגון: ברקית (גלאוקומה)..., תרגילי עיניים לא ישפרו את מצבכם בצורה משמעותית. תרגילי עיניים נחוצים וטובים עבור אלה מאתנו שמחפשים להדוף ראייה לא מושלמת,  או לשיפור בעיות מסוימות שקיימות במבנה העין, כמו: קוצר ראייה, רוחק ראייה.

תרגילי עיניים עקביים, במצבים מסוימים, אכן יכולים לשפר באופן משמעותי את חדות הראייה במטופלים עם מצב הפגיעה בראייתם ליעילות בתפקוד. אמירה זו מיוחסת גם לאנשים מבוגרים.


תרגילי עיניים, בשיטת יואל לוי, מפעילים את מערכת הראייה בהסתגלות העיניים לראות בצורה ממוקדת לכל מרחק - מרחק קרוב, מרחק רחוק.


תרגילי עיניים וטכניקות מגוונות, בשיטת יואל לוי, מפעילים את מערכת הראייה ברמה המוטורית, הפיזיולוגית, האופטית והפסיכולוגית. גם יכולת ההסתגלות של עדשת העין לראות בצורה ממוקדת לכל מרחק – מרחק קרוב, מרחק רחוק, משופרת הודות להזרמת הדם והנוזלים שבעין ובכך מקלים על כל מנגנוניה הפיזיולוגיים של העין.

תרגילי עיניים וטכניקות מגוונות גם מחזקים את הרשתית ומרפים את כל מערכת העצבים שקשורה לעיניים.

כשמטופל רוצה באמת לשפר את ראייתו ומתרגל יומיום ישנן תוצאות טובות מאד.

 

יש דרכים פשוטות לתרגל את העיניים. זה לוקח רק דקות ביום


עקוב להלן צעד אחר צעד: 

1. כשאתה בסביבה בחוץ, בפארק... התמקד במשהו שהוא ממוקם במרחק רחוק, כאשר הנך מסתכל על אובייקטים הממוקמים במרחקים ארוכים יחסית מהמקום בו אתה נמצא.

2. כשאתה משתמש במשך שעות רבות  במחשב, או כשאתה קורא מקרוב במשך שעות רבות, הבט למרחק והתמקד באובייקט קטן ורחוק. התמקדות ראויה תפחית את המאמץ מהעיניים ובצורה זו תשיג סוג של הקלה.

3. התמקד בסיוע שרירי העיניים על עמדות בצורה ברורה ביותר.
 
4. בחר אובייקט הממוקם 5 מטרים מלפניך כשאתה מנסה להתמקד בראייה שלך על אובייקט זה בצורה ברורה. החזק בעמדה זו במשך 8 שניות.

תרגילי עיניים ותנועה לשיפור הראייה אימון העיניים


יואל לוי משלב גם תרגילי עיניים נחוצים שמרגיעים את העיניים ומספקים להן את ההתעמלות הנחוצה לחיזוק. התרגילים גם מחזקים את רשתית העין ומרפים את מערכת העצבים שקשורה לעיניים. באמצעות תרגילים אלה, ניתן לשפר את תנועות העיניים, להזרים דם בצורה מוגברת, להרחיב את שדה הראייה ההיקפי ולשפר את תפקוד העיניים. תרגילים אלה, מאפשרים ליכולת ההסתגלות של עדשת העין לראות במרחקים שונים בצורה ממוקדת לכל מרחק והם מאופיינים בתנועה. יש אנשים מסוימים שהבחינו שתרגילי עיניים אכן סייעו לשרירי העיניים שלהם עם מיומנויות ההתמקדות באופן כללי.

באמצעות תרגילי עיניים פשוטים, ניתן לשקם ראייה גרועה לראייה טובה. תרגילי עיניים על בסיס קבוע למשך דקות ספורות, מסייעים לשיפור הראייה. טכניקות שונות יסייעו לך בהדרגה להתגבר על ליקויי הראייה וכן הרגלים נכונים יסייעו לשפר את  ראייתך. יש לציין כי גם תרגילי תנועה בתהליך איזוני יסייעו לשפר את כושרה של הראייה.
 
אימון העיניים מתייחס לתנועתיות העיניים למרחקים שונים. זה יכול להיעשות בכל זמן מוגדר ובכל מקום שבחרתם, כדי לסייע לשרירי העיניים לראות בצורה ברורה וחדה יותר ללא טשטוש. מאמץ העין אינו הכרחי לשיפור תהליך הראייה היות והוא מאפיין עומס לא רצוני. יש צורך להיות משוחררים בהרפיה. בקורס נלמד אודות טכניקות יעילות במיוחד שיסייעו להשיג שיפור גדול.

תרגילים לשיפור הראייה (12 דקות)


יש להירגע ולהרפות את הגוף. האפקט הרצוי מושג רק במצב זה.

1. הסתכל בעיניך לצד ימין. יש לשאוף אוויר ולהירגע. במצב זה, לספור עד חמש. לנשוף. כעת, הסתכל בעיניך לצד שמאל. יש לשאוף אוויר ולהירגע. במצב זה, לספור עד חמש. לנשוף. כמו כן, לחזור בכיוונים שונים על תרגיל זה, למעלה, למטה ובצורה אלכסונית.

2. הפנה את הראש והעיניים לצד ימין, הסתכל מעבר לכתף הימנית שלך. יש לשאוף אוויר ולהירגע. במצב זה, לספור עד חמש. לנשוף. כעת, יש להחזיר את הראש והעיניים למצב ההתחלתי. יש להירגע ולקחת נשימה עמוקה. כעת, הפנה את הראש והעיניים לצד שמאל, הסתכל מעבר לכתף השמאלית שלך. יש לשאוף אוויר ולהירגע. במצב זה, לספור עד חמש. לנשוף. כעת, יש להחזיר את הראש והעיניים למצב ההתחלתי. יש להירגע ולקחת נשימה עמוקה.

3. תרגיל הרולינג. הזז את עיניך בתנועה מעגלית ימינה ובתנועה מעגלית שמאלה. 

4. יש למצמץ במהירות כשעיניך פקוחות ועצומות לסירוגין למשך דקה לפחות, ברגיעה.


הערה חשובה:בקורס לשיפור הראייה, כל אדם לפי ליקוי ראייתו או מחלתו יצטרך לתרגל טכניקות המיועדות דווקא בשבילו למצב העיניים שלו. כמובן שאנשים שונים בטבעם ולכל אדם צרכים משלו לכן הוא יגיב בצורה שונה לתרגילים. 

אין לשכוח שהליקוי או המחלה עצמה ימצאו בשלב מתקדם יותר או בשלב אחר אצל כל מטופל למרות הליקוי או המחלה הזהה, לכן יש לוודא, אלה תרגילים ספציפיים יתמקדו בבעיה ובליקוי של המטופל לפי גישתו ומצבו האישי.

בשיטה הטבעית לשיפור הראייה, הגברת הדם בזרימה תתאפשר בסיוע תרגילים נחוצים, המשולבים עם תנועות הגוף. במודעות עצמית לגופינו ובמציאת דרכים שיסייעו לריפוי עצמי, בצורה זו של אימון מחשבתי בתודעת המוח, ניתן לקדם את תפקוד הראייה.

יש לתרגל ביצועים מגוונים בשתי העיניים להתמקדות רצויה. כשישנה בעיה עם עין אחת, יש לתרגל ביצועים בעין פגועה זו, בתדירות גבוהה יותר.

כמו כן, יש תרגילי עיניים מגוונים, המשמשים בנחיצות ראויה ומיועדים לאותם אנשים שהמטפל ממליץ להתמקד עליהם כדי לשפר את הראייה. תרגילי עיניים מיוחדים אלה, ניתנים בקורס לשיפור הראייה. לכן, העדיפות היא לקבל ייעוץ בקורס על תרגילי עיניים מיוחדים שיסייעו לתפקוד העיניים בצורה משמעותית יותר. 


למה כדאי לכם לשפר את הראייה עכשיו? 


האם אי פעם חשבת על בריאות העיניים שלך ברצינות? קיבלת החלטה ללמוד את הדרך הטבעית לשיפור הראייה? האם אתה רוצה לשפר את הראייה בדרך הטבעית ולהתחיל בשינוי חיובי היום?

כדי להיגמל מההרגל הגרוע ביותר – דחיית משימות, עליכם להתמקד במטרה בה אתם רוצים. אילו רק הייתם נגמלים מההרגל לדחות לחודש הבא את מה שהיה עליכם לעשות לפני שבוע, יכולתם להספיק יותר.

כללים ברורים לקביעת סדר עדיפויות בין משימות, לחלוקת זמן בצורה נכונה ולשליטה בחייכם, כמו גם עצות מקצועיות לפיתוח שיטה יעילה, מעשית ומתאימה לאישיותכם; יאפשרו לכם להתקדם בדרך בה בחרתם כדי להשיג את שאיפותיכם.

קבלת משימה יומית שמבוצעת היום ולא מחר, תסייע לך לארגן את חייך ולבצע מטלות לפני שהן נהפכות לבעיות! אם אתה רוצה לעשות את זה עכשיו, אתה בבירור רוצה את זה טוב.

שינויים משמעותיים לא יכולים להתרחש ולהיות שונים על ידי אותם אנשים שאינם פועלים. זו פיסקה בסיסית ונכונה בוודאות!

ידועה האמירה: "גוף בתנועה נוטה להישאר במצב בו הוא נמצא" ולכך, אם אתה לא זז, לא התקדמת.

כבר דחית למחר? באמת עשית את זה? זה לא חייב להיות ככה, אתה יודע. 

יש משימות שאמרת שתעשה מחר; רבות מאותן המשימות, התחייבת להתחיל חודשים לפני... עם אותה ההבטחה: "אני אעשה את זה מחר."

נודה על האמת: היום זה היום ומחר זה מחר. להתגבר או להיכנע? מה המניעים שלך לדחות משימות לזמן בלתי מוגבל? לכאורה, מה שאתה אומר הוא: "לעולם לא יהיה לי זמן לזה."

קבל עכשיו את ההחלטה. הגיע הזמן לפעול. יש לך בחירה. אתה יכול לעשות את זה... היום! לא מחר. לא בעוד חודש. כרגע.

אם זה שווה את המאמץ, אתה לא צריך לחכות. מה שלא תעשה, אני מקווה שאתה מתחיל. ההתחלה היא לא פשוטה. זה דורש אומץ, התמדה ותושייה. לכן, רוב האנשים פשוט מדברים על זה, אבל לא עושים את זה. עליך להתגבר על ההתנגדות, להשתחרר מעצלות ומחולשה. אתה תרגיש טוב יותר עם ​​עצמך אחרי שהתחלת. זה נהיה קל יותר כמו שאתה מתקדם. זה חיוני עבורך בקבלת ההחלטה ובביצועה.

Here are 3 little tips you can practice today: היכן ההוצאות שלכם יהיו הנמוכות ביותר? הידרדרות הראייה עלולה להתרחש אצל כולנו. יש סיבות להידרדרות הראייה. כתוצאה מהידרדרות הראייה, אנו עלולים לשלם סכומים של אלפי שקלים לחנויות האופטיקה, ובטח, אם ישנן מחלות עיניים, לא חושבים ממש על הסכום בכסף ככל שיידרש, כי רוצים לשמור על בריאות העיניים.

האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיית הידרדרות הראייה בשיטה הקונבנציונאלית, אינן נותנות מענה של ממש כי הן לא מטפלות בשורש הבעיה. גם תיווכחו בגודל הסכומים אותם אתם עלולים לשלם, בצורה זו שתצטרכו כל כמה חודשים, שנים להחליף את העדשות כי המספרים בעדשות יגדלו.

שימו לב: הוצאה כספית כל כמה חודשים, שנים.

משקפיים, הם מסוג ההוצאות העלולות להיות מרובות, מאחר שהמספר של עדשות המשקפיים עלול לגדול, בהתאם לסוג המסגרת, סוג העדשות, חומר המסגרת, ציפוי העדשות, עובי העדשות...

עדשות מגע, הן מסוג ההוצאות העלולות להיות מרובות, מאחר שעדשות מגע זולות יחסית, צריכים להחליפן כדי למנוע יובש בעיניים. כמובן שיש איכויות שונות של עדשות מגע; צפופות יותר או מאווררות יותר למעבר רב יותר של חמצן לעיניים.

עדשות מגע מחייבות תהליך הסתגלות. גם סוגים מסוימים של עדשות מגע, מגבירים את רגישות העניים לאור ולסינוור.

ישנם המרגישים תחושת "גוף זר" בעדשות מגע ולכן קשה להם יותר להסתגל אליהן. יש להחליף עדשות מגע בתחלופה תדירה כדי להימנע מבלאי ומצבירת משקעים על העדשות.

אין לשכוח שעלולה להיווצר בעיית שריטת קרנית העין ובעיות שונות.

לכן, ההוצאות הכספיות עלולות לנוע בין מאות שקלים לאלפי שקלים וגם יש להביא בחישוב כי המספר בעדשות עלול לגדול כל כמה חודשים, שנים.

לעומת זאת, בשיפור הראייה בדרך הטבעית, ההוצאות הכספיות הן נמוכות יחסית ביחס לטיפולים שונים והתמורה ממש משתלמת.

עכשיו תחשבו שנית... בתקווה להבנה מעמיקה והחלטה נכונה!

טיפים מועילים כדי לשמור על ראייה טובה1. לאפשר את ההרפיה הנחוצה להתחדשות המערכות בגוף.

2. לשתות מים טהורים בבוקר ובמהלך כל היום. הצריכה היא לפחות 12-10 כוסות מים ביום.

3. לצרוך תזונה מזינה, מאוזנת ובריאה.

4. ליהנות מהדברים הפשוטים ולחשוב מחשבות מאושרות. 

5. לנשום נשימות עמוקות במהלך היום.

6. לאמץ הרגלים בריאים שיסייעו לשיפור הראייה.

7. לשמור על תזוזות העיניים בזמנים נחוצים. 

8. לשמור על אמצעים היגייניים ועל פעילות גופנית. 

9. לשטוף את העיניים במים במהלך היום.

10. למצמץ בעיניים לעיתים קרובות. 

שימוש מול מחשב בצורה מועילה


הרבה אנשים משתמשים במחשב לפעמים, במשך שעות רבות מדי יום. יש לזכור כי שהות ממושכת זו, עלולה לגרום להחרפה בליקויי הראייה. ניתן להפחית ולהתגבר על תסמינים שליליים אלה על-ידי שיפור בסביבת העבודה, הפסקות ברצף העבודה תוך מתן מנוחה לעיניים ושימוש בתרגילים הנחוצים להרפיית העיניים.


סימפטומים של לחץ העלולים להיגרם כתוצאה משימוש ממושך במחשב

• כאבי ראש.

 • עיניים יבשות, אדומות, מגורות.

 • ראייה מטושטשת.

 • זמן תגובתי איטי יותר, בשינוי ההתמקדות מהמחשב לכיוון המרחק.

 • איבוד התחושה במיקומו של האובייקט הנצפה על מסך המחשב.

 • קושי בהסתגלות הראייה למרחק.

 • ראייה כפולה מזדמנת.

 • שינויי תפיסת צבע.

 • ראייה פחותה.

 • הרגשת מתח, נוקשות, כאבי צוואר וכתפיים.

 • כאבי גב.

 • כאבים בזרועות ובשורשי כף היד. 


טיפים מועילים בעת שימוש מול מחשב

1. תאורת התצוגה המיוחסת לבהירות במסך המחשב צריכה להיות בהירה מדי.

2. מיקום מסך המחשב צריך להיות במרחק אופקי נוח לצפייה.

3. תנוחת הישיבה חשובה. גובה הכסא צריך להיות בהתאמה זו, שכפות הרגליים יגיעו לרצפה. בצורה זו, המשתמש יושב בנוחות ואינו משתמש בהטיית ראשו למעלה ואינו מכופף את הצוואר למטה כדי לראות את מסך המחשב.

4. הפסקות תכופות במהלך השימוש במחשב, מועילות לתפקוד העיניים. יש לקום, לנוע ולמתוח את שרירי הגוף  על מנת להפחית את המתח והעייפות.

5. מצמוץ בעיניים מהווה פעולה חשובה בעת שימוש מול מחשב. פעולה זו מרטיבה את העין ועוזרת לה לא להתייבש. כמו כן, המצמוץ מרגיע ומרפה את העין. בצורה זו, הלחץ שנצבר על העין מופחת.

6. תרגילי עיניים עשויים לסייע. בצורה זו, יכולת ההתמקדות של העיניים שלך נמצאת בצורה משופרת.

למסקנה: התגברות על הבעיה, שיפור סביבת העבודה, תיקון אופטי מתאים, הפסקות יזומות בעבודה הרצופה תוך מתן מנוחה לעיניים ושימוש בתרגילי עיניים – כל אלה יאפשרו לך להתגבר על התסמינים השונים ולשפר את ראייתך בעת שימוש מול מחשב.
logo בניית אתרים